reddetme aracı

Google Link Reddetme Aracı (Disavow Tool)

Reddetme aracı nedir? Ekim 2012’de tanıtılan reddetme aracı, Google’ın sitenize yönlendiren belirli bağlantıları (backlink) dikkate almaması için Google’dan sormanıza izin veren Google’ın bir yoludur. Ayrıca Anti Seo yönetimi olan zararlı sitelerden verilen backlinklerden zarar görmemenizi sağlar. Aracı buradan bulabilirsiniz .

HTML-SEO

HTML kodları ve SEO açısından önemleri

HTML kodları ve SEO HTML (Hyper Text Markup Language) tarayıcıların, web sayfalarını anlaması için kullanılan kodların tümüne verilen metin dilinin adıdır. Dikkatinizi çekeyim, programlama değil metin dilidir. Sadece HTML kodları ile program yazılamaz.

cdn logo

CDN içerik dağıtım sistemi nedir? nasıl çalışır?

CDN nedir? CDN içerik dağıtım ağı, internet içeriğinin hızlı bir şekilde sunulması için birlikte çalışan coğrafi olarak dağıtılmış bir sunucu grubunu belirtir. HTML sayfaları, javascript dosyaları, stil sayfaları, resimler ve videolar da dahil olmak üzere internet içeriğinin yüklenmesi için gereken varlıkların hızlı aktarılmasını sağlar.

404

WordPress 404 Sayfaları Anasayfaya Yönlendirme

WordPress 404 Sayfaları Anasayfaya Yönlendirme WordPress sitenizde ki bir sayfa silindiğinde yada sitenizde olmayan bir URL adresine gidildiğinde, adres 404 sayfasına yönlendirilir. Arama motorları için sitenizde bir kaç adet 404 sayfası bulunması çok önemli değildir. Ama bu sayı arttıkça sitenizin bakımsız olduğu intibası edinilir ve buda Seo için dezavantajdır. Ayrıca bulunamayan sayfalara hit göndererek değer düşürme […]

alt metin text

Alt metin (alt text) nedir? İdeal kullanma biçimi nasıl olmalıdır.

Alt metin nedir? Bir alt metin (alt text), “alt öznitelikler” (alt attributes), “alt açıklamalar” (alt descriptions) olarak da adlandırılır ve  “alt etiketler” olarak bir sayfadaki resimlerin ne olduğunu ve işlevini tanımlamak için kullanılan HTML kodudur.

loco-icon

Loco Translate ile WordPress tema ve eklenti Türkçeleştirme

Loco Translate ile WordPress tema ve eklenti Türkçeleştirme WordPress platformu kullanan hemen hemen herkesin Türkçe dil sorunu başına gelmiştir. Bu sorun tabii ki uzman kişiler için sorun teşkil etmez. Ama başlangıç seviyesinde ki bir site sahibi için tam bir kabustur. Normalde PO edit programı ile “po” dosyasını indirip düzenleyip tekrar atmanız gerekmektedir. Tabi bu biraz zor […]

başarılı seo etkenlerinin periyodik tablosu-logo

Başarılı seo etkenlerinin periyodik tablosu

Seo konusuna yeni başlayanlar için Seo etkenlerinin periyodik tablosunu sizin için hazırladık. Periodic table of seo tablosunun Türkçeleştirilmiş halidir.

Google meta description

Google Meta Description uzunluğu değişti 2017

Google META DESCRIPTION uzunluğu değişti 2017 2017 sonuna geldiğimiz bu aylarda Google meta description uzunluğunu 160 karakterden 330 karaktere kadar çıkardı. Henüz resmi açıklama olmamasına rağmen arama sayfası sonuçlarında artışlar belli oldu. Ama her sitenin açıklama etiketi uzunluğu farklı olduğundan henüz tam bir rakam vermek uygun değil. O yüzden şimdilik resmi açıklamayı beklemek daha uygun […]

vpn nedir

Vpn nedir? artıları eksileri nelerdir

VPN veya Sanal Özel Ağ VPN nedir? Bir VPN sağlayıcısı tarafından çalıştırılan bir sunucu aracılığıyla internete bağlanmanıza izin veren bir hizmettir. Bilgisayarınız, telefonunuz veya tabletiniz ve bu “VPN sunucusu” arasında dolaşan tüm veriler güvenli bir şekilde şifrelenir.

çapa metni

Çapa metni (anchor text) nedir? örnek kullanımları

Çapa metni (anchor text), bir bağlantı linkidir ve tıklanabilir metindir. Tarayıcılarda farklı renkte görünür, örneğin Eng Bilgisayar ana sayfası.